ul. Podolska 25, Bydgoszcz

Wymiana baterii

Wymiana baterii może być niebezpieczna, to czynność którą powierz dla specjalistów.

Diagnoza

Technik sprawdzi, czy problem rzeczywiście wynika po stronie uszkodzonej baterii. Wykona także czynności mające na celu wykluczenie innych usterek które mogą wpływać na uszkadzanie się baterii podczas funkcjonowania urządzenia. Szczegółowe testy i diagnoza to podstawa rozpoczęcia naprawy.

Wyłączenie urządzenia

Jeśli technik stwierdzi uszkodzenie baterii która kwalifikuje się do wymiany to przed rozpoczęciem procedury, telefon, tablet lub smartwatch zostanie wyłączony. 

Pamiętaj o tym w kontekście pinów, i innych kodów.

Otwarcie urządzenia

W zależności od modelu urządzenia, technik otworzy je przy pomocy odpowiednich narzędzi. W niektórych modelach telefonów podczas odseparowania tylnej klapy/plecków może dojść do zejścia farby od wewnętrznej strony. Odbywa się to wtedy gdy telefon klienta miał wcześniej kontakt z wilgocią/cieczą.

Wymiana baterii

Stara bateria zostanie usunięta, a nowa zostanie umieszczona w jej miejscu. Technik dobierze odpowiednią baterię do modelu telefonu, sprawdzi jej parametry, naładuje oraz wykona testy obciążeniowe.

Zabezpieczenie urządzenia i weryfikacja

Po upewnieniu, że bateria funkcjonuje prawidłowo, technik zamknie urządzenie zwracając szczególną uwagę na dokładne spasowanie tylnej klapy/plecków z korpusem telefonu.

Następnie technik ponownie włączy urządzenie i sprawdzi, wyczyści telefon oraz przygotuje urządzenie do wydania.